رزین‌های امولسیونی پایه آب، با توجه به ماهیت و وزن مولکولی مونومرهای تشکیل‌دهنده و افزودنی‌های مورداستفاده در فرآیند ساخت، در دمای گوناگونی اصطلاحاً خشک‌شده تشکیل یک فیلم براق، یکنواخت، شیشه‌ای و با چسبندگی قوی می‌دهند که به آن دمای تشکیل فیلم یا MFFT اطلاق می‌شود.. این دما معمولاً در بازه 15 تا 22 درجه سانتیگراد می‌باشد. درصورتی‌که در طول فرایند خشک شدن رزین، دمای محیطی به کمتر از حد مناسب MFFT کاهش پیدا کند، فیلم تشکیل‌شده، با حالت گچی (چسبندگی پایین و پودر شدن) از سطح جدا می‌گردد.
استفاده از پوشرنگ های پایه آب بر پایه رزین‌های امولسیونی در نمای داخلی ساختمان و در دمای بالاتر از MFFT نگرانی زیادی برای تولیدکننده و مصرف‌کننده پوشرنگ نخواهد داشت. اما ... اگر همین پوشرنگ در هوای سرد و یا در دمای پایین‌تر دمای تشکیل فیلم مورداستفاده قرار بگیرد، فیلم یکنواختی از رنگ تشکیل نخواهد شد و به‌راحتی از سطح جدا خواهد شد.
برای رفع این مشکل از منعقد کننده یا کاهش‌دهنده دمای تشکیل فیلم در فرایند تولید پوشرنگ استفاده می‌گردد که بر اساس ساختار شیمیایی خود، می‌تواند دمای تشکیل فیلم را تا نزدیک صفر درجه سانتی‌گراد تعدیل نماید.
کاهش دهنده دمای تشکیل فیلم در رزین های امولسیونی پایه آب
توانایی تاثیر گذاری بر انواه رزین های امولسیونی
دوز مصرف مناسب
اثر گذاری مطمئن در کاهش MFFT
بهبود تست اسکراب فیلم پوشرنگ
بهبود نتیجه مقاومت در برابر یخ زدگی
انحلال پذیری در آب

در یک نگاه

نکات برجسته

tarachem-man

سوالی دارید؟

کارشناسان ما، آماده اند تا با ارائه راهنمایی و مشاوره‌های فنی، بهترین گزینه و راه حل را جهت استفاده از این محصول در اختیار شما قرار دهند.
درصورتی که مشخصات مندرج در کاتالوگ محصول، پاسخگوی سوالات شما نبود، با ما تماس بگیرید.

۳۶۱۵۶ (۰۲۵)

تماس با ما